Dolnośląscy przedsiębiorcy stawiają na samochody hybrydowe! - Aktualności

Dolnośląscy przedsiębiorcy stawiają na samochody hybrydowe!
Dobrygowski 2018.05.24

Hybrydowe Toyoty parkują we Wrocławiu za darmo!

Niskie koszty eksploatacji są od lat jedną z niezaprzeczalnych zalet samochodów hybrydowych Toyoty, co doceniają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy obsługujące duże floty pojazdów, dokładnie analizujące koszty przed zakupem.

Minimalne zużycie paliwa to najlepsza zachęta do zakupu hybrydy. Bycie ECO jest w modzie, a jednym ze sposobów wyrażenia przez kierowców troski o środowisko jest zakup auta hybrydowego. To słuszna droga, która coraz częściej ma poparcie ekonomiczne, chociażby we Wrocławiu. Od początku 2014 roku właściciele pojazdów hybrydowych mogą w płatnych strefach parkowania w stolicy Dolnego Śląska zostawiać auta po preferencyjnych cenach lub zupełnie za darmo.

- Wystarczy zgłosić się do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta i poprosić o wystawienie abonamentu „E”. Upoważnia on do płatnego parkowania w strefie A (100 zł za rok) oraz darmowego parkowania w strefach B i C. Inny sposób na bezpłatny postój to uzyskanie identyfikatora "H," dającego prawo do bezpłatnego parkowania w strefach B i C – wyjaśnia Karolina Kunicka, Lider Działu Handlowego Toyoty w Długołęce (www.ToyotaWroclaw.pl).  Inne miasta w Polsce także przyłączyły się do akcji, bowiem właściciele hybryd mogą skorzystać ze specjalnych przywilejów darmowego parkowania m.in. w Szczecinie, Krakowie czy Katowicach. Ten trend będzie się nasilał, ponieważ napęd hybrydowy jest bez wątpienia rozwiązaniem definiującym przyszłość motoryzacji – dodaje.

Dolnośląscy przedsiębiorcy stawiają na samochody hybrydowe!

Zainteresowanie hybrydami Toyoty rośnie niemal z miesiąca na miesiąc. Najpopularniejszym samochodem hybrydowym Toyoty sprzedawanym na Dolnym Śląsku w salonach Toyota Dobrygowski jest jednak kompaktowy Auris Hybrid, który utrzymuje się na wiodącej pozycji niemal od początku swojej obecności na polskim rynku. - Hybrydowa Toyota Auris jest samochodem idealnym zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i klientów flotowych. Bez względu na to, czy prowadzi się małą czy dużą firmę, ten bardzo funkcjonalny kompakt jest w stanie spełnić oczekiwania pod każdym względem – przekonuje Sebastian Myślikowski, Kierownik Działu Handlowego w salonie Toyoty w Lubinie (www.ToyotaLubin.pl). To przestronne i doskonale wykonane auto, które oferujemy również w wersji kombi, zachwyca przyjemnymi w dotyku i miłymi dla oka elementami, a zaawansowane technologie w zakresie nawigacji  i komunikacji są zawsze w zasięgu ręki prowadzącego – dodaje Myślikowski.

Właściciel firmy KRAUS ENTERPRISE, której siedziba mieści się w centrum Wrocławia jest bardzo zadowolony z hybrydowej Toyoty Auris, którą kupił w salonie Toyota Dobrygowski – Pracuję w centrum dolnośląskiej stolicy, gdzie każdy wie, jakie są ceny miejsc parkingowych. Wybrałem hybrydową Toyotę z kilku względów: po pierwsze, parkuję bezpłatnie, a po drugie: oszczędzam paliwo, bo średnie spalanie mojej hybrydowej Toyoty jest na poziomie 4,5 l/100 km. Do tego niska rata pozwoliła mi zamówić bardzo dobrze wyposażony samochód, gdzie przy normalnym leasingu mógłbym sobie pozwolić tylko na samochód używany. Każdemu przedsiębiorcy mogę polecić Smart Plan od Toyoty Dobrygowski, gdzie doradca jest ekspertem: doradza i bada potrzeby klienta, a pozytywna atmosfera ujmuje każdego  – mówi Krzysztof Kraus.

 

Przedsiębiorco, nie kupuj samochodu! Wynajmij go!

Dolnośląski przedsiębiorca,  który dotychczas korzystał z zakupu samochodów w leasingu z 1% wykupem, zdecydował się na nową Rav4 i dwie hybrydowe Toyoty Yaris w ofercie Smart Plan.

- Po sprzedaży samochodu innej marki, którego wartość spadła drastycznie, zdecydowałem się na opcję zakupu trzech Toyot w finansowaniu Smart Plan. Miesięczna rata jest na tyle niska, że bez problemu stać mnie na opłatę czynszu. Do tego wszystko zostało zorganizowane w jednym miejscu – salonie Toyoty w Długołęce, gdzie przyjazna atmosfera i ekspercka obsługa wybijają na plan pierwszy ten salon spośród innych we Wrocławiu. Hybrydowe Toyoty pozwalają znacznie ograniczyć zużycie paliwa, co jest zdecydowanie największym atutem, biorąc pod uwagę wysokie ceny benzyny. Gdy miasto się korkuje, a kierowcy denerwują, właściciele hybryd uśmiechają się szeroko i spokojnie poruszają na silniku elektrycznym, który jest zarazem EKO-nomiczny i EKO-logiczny – mówi Dariusz Piasecki, właściciel Biura Usług Inwestycyjnych Plumber z Oleśnicy.

- Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mijać jeden za drugim samochód ze znaczkiem Toyoty z charakterystycznym dla hybryd niebieskim motywem. Toyota, aby zachęcić do zakupu hybryd, przedłużyła gwarancję na akumulatory do 10 lat! To wszystko jasno pokazuje, że cicha rewolucja we Wrocławiu trwa - i to na dobre – mówi Andrzej Miszkiewicz, dyrektor salonu Toyoty Dobrygowski w Długołęce.

 

Moc hybrydy we wrocławskiej korporacji taksówkowej WICAR TAXI

Jeden z największych graczy taksówkowych na rynku wrocławskim – WICAR TAXI - zdecydował się na wzbogacenie swojej floty w samochody z napędem hybrydowym. W ubiegłym miesiącu w salonie Toyota Dobrygowski nastąpiło przekazanie 10 nowych samochodów marki Toyota Auris HSD, które zachwycają nowoczesnością i ekonomią, ponieważ posiadają silniki benzynowe o pojemności 1.8l oraz silniki elektryczne. Do tego hybrydowe Aurisy, które dostarczyła korporacji Toyota Business Dobrygowski z Długołęki, wyróżniają się komfortem, cichą i płynną pracą napędu oraz automatyczną skrzynią biegów w standardzie, co na pewno docenią klienci korzystający z usług WICAR TAXI.

 

Hybryda, czyli niesamowite osiągi

- Do przeszłości odeszły czasy, gdy główną zaletą samochodów hybrydowych było niskie zużycie paliwa. Dzisiaj hybrydy wciąż palą mało, ale przy tym są niezwykle szybkie – mówi Wojciech Czyżyk, Prezes Zarządu Wicar Taxi. Jesteśmy na wrocławskim rynku taksówkowym od prawie 7 lat, a to pozwoliło nam zdobyć doświadczenie oraz wypracować standard usług na najwyższym światowym poziomie. Wiemy, że klientom, którzy korzystają z naszych usług zależy na jakości, cenie i komforcie jazdy. Stąd decyzja o skorzystaniu z programu finansowania dedykowanego firmom z branży taksówkowej, które zaproponował dolnośląski dealer Toyoty – Dobrygowski sp. z o. o.

System hybrydowy został tak zaprojektowany, aby jak najczęściej wykorzystywać tryb elektryczny. Z pewnością tak niski apetyt na paliwo docenią i klienci, i kierowcy, i fleet managerowie dolnośląskich firm. 

Toyota Wrocław
Toyota Lubin